Jak maksymalnie wykorzystać przestrzeń biurową?

Przy aranżowaniu biura trzeba pamiętać nie tylko o pięknym i modnym designie, ale także o wygodzie pracowników. Dobry pomysł na maksymalne zagospodarowanie przestrzeni w połączeniu z ergonomicznym wyposażeniem jest najlepszym sposobem na przyjemną i wydajną pracę. Według badań amerykańskich naukowców dobry projekt biura to jeden z czynników motywujących do pracy i pogłębiających więź z firmą.


przestrzeń biurowa


Komfortowe, a zarazem praktyczne wykorzystanie miejsca jest ważne w każdym biurze, jednak szczególnego znaczenia nabiera dopiero w mniejszych obiektach. Tutaj trzeba wykazać się niemałym zmysłem praktycznym, by urządzić wszystko w taki sposób, aby było funkcjonalne, a na dodatek prezentowało się elegancko. Kluczową kwestią jest urządzenie wygodnych stanowisk pracy, gdyż właśnie to wywiera największy wpływ na efektywność zatrudnionych osób. Przy zachowaniu wymaganego przez przepisy BHP metrażu na pracownika, należy zadbać o komfortowe sprzęty, które zapewnią pracującym wygodę i odpowiednie warunki do pełnienia obowiązków zawodowych. Dobór wyposażenia jest w tej kwestii bardzo istotny. Należy decydować się na krzesla biurowe i meble biurowe, które nie zajmują wiele miejsca, ale są ergonomiczne. Równie ważne jest umiejscowienie stanowisk pracy w taki sposób, by zapewnić komfort korzystania z nich, a zarazem pozostawić swobodne przejście między biurkami.


przestrzeń biurowa


Umeblowanie open space.

Popularne również w Polsce przestrzenie biurowe open space są dobrym pomysłem na maksymalne wykorzystanie przestrzeni i oszczędność miejsca, jednak nie zawsze sprzyjają koncentracji i wydajnej pracy. Na szczęście można je wzbogacić o nowoczesne elementy, które podniosą poziom komfortu i sprawią, że biuro nabierze prestiżowego charakteru. Poszczególne stanowiska można rozdzielić zielonymi ściankami z roślin, które dobrze tłumią hałasy, a dodatkowo wprowadzają do wnętrz powiew świeżości. Komfortowym rozwiązaniem są także specjalne kabiny do rozmów telefonicznych, z których pracownicy mogą korzystać, kiedy w ciszy i skupieniu potrzebują skontaktować się z klientem.

biuro wnętrze

Warto pamiętać, że przestrzeń biurowa to nie tylko stanowiska pracy dla zatrudnionych osób, trzeba także zorganizować przestrzeń odpowiednią dla konferencji i spotkań z klientami. To ostatnie może przybrać formę wygodnego kącika wypoczynkowego, w którym w ciszy i spokoju można prowadzić rozmowy lub po prostu zrelaksować się po dłuższej pracy. Statystyki mówią, że pracownicy nie są zadowoleni z warunków w biurach, ponieważ brakuje im wydzielonej strefy prywatnej. Jeśli warunki obiektu nie pozwalają na stworzenie oddzielnych boksów, warto pomyśleć o stworzeniu miejsca, w które mogą oni na chwilę uciec przed hałasem i towarzystwem współpracowników

wykorzystanie przestrzeni biurowej   wykorzystanie przestrzeni biurowej                  wykorzystanie przestrzeni biurowej

wykorzystanie przestrzeni biurowej  wykorzystanie przestrzeni biurowej  wykorzystanie przestrzeni biurowej