Wczytuję dane...

Jak wybrać fotel biurowy?

Stuk klawiatury, niebieskie światło monitora, kubek ciepłej kawy. Tak wygląda rzeczywistość zawodowa wielu z nas. Te elementy towarzyszą nam zarówno w trakcie pracy stacjonarnej, jak i zdalnej. Każdy, kto codziennie musi spędzić wiele godzin przy pulpicie, wie, jak ważny jest wtedy wygodny fotel biurowy. To od niego w dużym stopniu zależy jakość wykonywanej pracy: niekomfortowe siedzisko może obniżyć naszą koncentrację, wywołać zmęczenie czy irytację. Jak wybrać odpowiedni egzemplarz?

Przed rozpoczęciem zakupów należy wziąć pod uwagę rodzaj siedziska oraz obecność udogodnień, które zwiększą komfort codziennego funkcjonowania. Są to: regulacja wysokości, wyprofilowane oparcie i miękki materiał, na przykład sztuczna skóra. Dzięki nim będziesz w stanie ściśle dopasować parametry fotela biurowego do swoich potrzeb i wypełniać swoje obowiązki bardziej efektywnie.

Typy foteli biurowych

Na rynku istnieje wiele rodzajów krzeseł, które możemy wykorzystać w pracy. Są wśród nich modele:

  • klasyczne,
  • kubełkowe – z wyprofilowanym siedziskiem i podłokietnikami,
  • ortopedyczne – ściśle dopasowane do budowy ciała użytkownika.

Jeśli szczególnie zależy nam na wygodzie, powinniśmy sięgnąć po egzemplarze kubełkowe bądź ortopedyczne. Są to ergonomiczne produkty, które dają nam dużą swobodę ruchu oraz dopasowują się do ciała.

Dlaczego materiał jest ważny?

Tkanina, z której została uszyta powłoka krzesła biurowego, również może zdecydować o komforcie naszych działań. Na rynku dostępne są modele ze skóry prawdziwej i ekologicznej, plastiku oraz włókien syntetycznych.

Jeśli szukasz egzemplarza, który będzie miękko przylegał do Twoich pleców i pośladków, sięgnij po fotele skórzane. Jeśli z kolei zależy Ci, by zachował nienaganny wygląd przez długi czas, wybierz model z plastiku – to dużo twardsza alternatywa niż krzesełka ze skóry czy włókien, ale za to bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Warto też sięgnąć po takie fotele biurowe, których siedzisko wykonane jest z siatki Mesh lub innego przewiewnego materiału. Te właściwości są szczególnie przydatne latem, gdy pocimy się ze względu na wysokie temperatury za oknem.

Facebook-color Created with Sketch.