Wczytuję dane...

Ścianki działowe i ekrany akustyczne - na co zwrócić uwagę?

Szum maszyn biurowych, gwar rozmów, dźwięk telefonów. To właśnie tych przeszkód się pozbędziesz, jeśli wypróbujesz ścianki działowe. To niewielkie przegrody wykonane z tworzywa, drewna bądź materiału, z których pomocą skutecznie zminimalizujesz hałasy docierające do Ciebie w trakcie wykonywania swoich obowiązków. Dzięki nim staniesz się bardziej produktywny, a efekty Twojej pracy zyskają lepszą jakość.

Gdzie stosujemy takie przegrody?

Ścianki działowe mają zastosowanie przede wszystkim w przestrzeniach biurowych typu open space, czyli dużych pomieszczeniach, gdzie wielu pracowników naraz wykonuje swoje zadania. W takich warunkach może dojść do nieprzyjemnej kumulacji dźwięków, co obniża koncentrację oraz zdolność do pracy. Postawienie ekranu między stanowiskami biurowymi lub umieszczenie jej na ścianie pochłania fale akustyczne i pozwala się skupić.

Jak wybrać odpowiedni egzemplarz?

Jeśli stoimy przed wyborem wygłuszającej przegrody, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Warto przyjrzeć się takim cechom przedmiotu jak:

  1. Właściwości techniczne – jaką mają powierzchnię, w jakim stopniu redukują dźwięk?
  2. Funkcjonalność — czy pozwalają optymalnie wykorzystać przestrzeń w pokoju?
  3. Wygląd — czy odpowiada wystrojowi w pomieszczeniu?

Na rynku dostępne są ścianki działowe różnej wielkości. Mają one formę nie tylko wolnostojących przegród, ale też wiszących ekranów sufitowych czy paneli naściennych. Co więcej, niektóre z nich są już wbudowane w biurka.

Ekrany oraz panele szczególnie przydadzą się w bardzo dużych pomieszczeniach. Z kolei wbudowane przegrody to doskonały pomysł w niewielkich pokojach. Dzięki nim zminimalizujesz uciążliwe hałasy i nie spowodujesz, że mała przestrzeń stanie się ciasna i niekomfortowa.

Estetyczne ścianki działowe mogą znacznie zwiększyć komfort codziennej pracy — dużo lepiej jest wykonywać swoje obowiązki w dobrze urządzonym, przytulnym pomieszczeniu. W sklepach dostaniesz wiele egzemplarzy utrzymanych zarówno w pastelowych, jak i intensywnych barwach. Dzięki temu dostosujesz je do wystroju w pomieszczeniu oraz identyfikacji wizualnej firmy.

Facebook-color Created with Sketch.