Wczytuję dane...

Agile Workplace czyli nowy trend w projektowaniu środowiska pracy

Trend ten jest ściśle powiązany z przeobrażeniami w sposobie zarządzania projektami i zespołami. Projektowanie biur w duchu Agile zgodne jest z filozofią pracy cenioną w branży IT, która kładzie nacisk na elastyczność, otwartość na zmiany oraz intensywną współpracę między członkami zespołu. Już za chwile opowiemy Ci o nim więcej!

Przestrzeń dostosowana do potrzeb zespołów — biuro Agile

Projektuje się ją z uwzględnieniem dynamiki zespołów projektowych, które często zmieniają swoje potrzeby w zależności od etapu pracy. Dlatego biura Agile podzielone są na różnorodne strefy – od otwartych przestrzeni wspierających współpracę, poprzez mniejsze, kameralne pokoje do pracy skupionej, aż po przestrzenie typu lounge, które sprzyjają nieformalnym spotkaniom i wymianie pomysłów.

Elastyczność i skalowalność

Biura Agile bardzo często charakteryzują się modułową konstrukcją, która umożliwia łatwą rekonfigurację przestrzeni. Meble na kółkach, ścianki działowe, które można przestawiać, czy biurka regulowane wysokością to tylko niektóre z rozwiązań, które pozwalają na dostosowanie środowiska pracy do aktualnych potrzeb zespołu.

Przestrzeń sprzyjająca komunikacji

W tym trendzie duże znaczenie ma swoboda porozumiewania się między członkami zespołu. Dlatego biura Agile są projektowane w sposób, który promuje komunikację. Przykładowo, otwarte przestrzenie wspólne ułatwiają szybkie spotkania stand-up, podczas których zespoły mogą omawiać postępy w pracy nad projektem. Z kolei tablice i ekrany rozmieszczone w strategicznych miejscach pozwalają na ciągłe dzielenie się informacjami.

Dostosowanie do pracy hybrydowej

W dobie rosnącej popularności home office i hybrydy ten nowoczesny trend oferuje rozwiązania, które umożliwiają płynne przejście między pracą w biurze a działaniem z dowolnej lokalizacji. Elastyczne stacje robocze, zaawansowane narzędzia do wideokonferencji oraz przestrzenie wspólne, które są także dostępne dla pracowników zdalnych, to przykłady elementów, które warto rozważyć.

Jeśli potrzebujesz porady przy zakupie ergonomicznych mebli do biura Agile, nie wahaj się poprosić naszych ekspertów o pomoc. Chętnie stworzymy środowisko pracy, które w pełni będzie odpowiadać potrzebom Twoich zespołów!

Facebook-color Created with Sketch.